Ako užívať vitamín D? Doplniť ho môžete vďaka rybiemu tuku

Možností, ako užívať vitamín D, je viac. Existuje v tabletách, kvapkách, dokonca aj rozpustných plátkoch, ktoré sa dávajú na jazyk. Lišiacky múdre je potom doplňovať Déčko v rybom tuku. V tomto článku si vysvetlíme prečo.

Ako užívať vitamín D? Doplniť ho môžete vďaka rybiemu tuku

Potrebujete vôbec vitamín D?

Áno! Rovnako ako všetky ostatné vitamíny je aj Déčko pre náš život nevyhnutné. Určite už ste počuli o tom, že zdrojom vitamínu D je slnečný svit.

Ak vystavíme našu kožu slnku, vytvorí sa v nej dostatok vitamínu. Problém je v tom, že kožu v skutočnosti vystavujeme slnečnému žiareniu prakticky len v lete pri vode. 

Tvorbe vitamínu D bráni vrstva oblečenia aj opaľovacie krémy. Tie nás však zároveň chránia pred ochorením kože, preto by sme ich mali používať a vitamín D doplniť pomocou pestrej stravy.

Na čo je dobrý vitamín D?

Z jeho benefitov spomenieme tie najzásadnejšie:

  • Podporuje imunitný systém,
  • má pozitívny vplyv na kvalitu kostí,
  • pomáha v organizme s hospodárením s vápnikom.

Déčko je potrebné už od narodenia po celý život. V každom veku je dobré z iných dôvodov. Pretože žijeme v oblasti, kde nemáme dostatok slniečka po celý rok, mali by sme sa na dostatočný príjem vitamínu zamerať. Takže ako užívať vitamín D tak, aby to malo maximálny možný efekt?

Ako si vybrať vitamín D

Variantov je veľa. Na výber existujú tablety s vitamínom D, vitamín D v kvapkách, želatínové tobolky, produkty s príchuťou atď. Vždy by sme mali sledovať zloženie. Obsiahnuté množstvo vitamínu D sa totiž môže zásadne líšiť. Dôležité je aj dávkovanie. Niekedy stačí jedna kvapka, inokedy niekoľko piluliek denne. Odporúčané množstvo by sme nemali prekračovať. Dostatok vitamínu D je dôležitý, nemali by sme si ale zbytočne zahrávať s jeho nadbytkom. 

vitamín D - ilustračný obrázok

Viacero výhod má vitamín D v rybom tuku. Aké to sú?

  • Rybí tuk je prirodzeným zdrojom Déčka,
  • vitamín D je rozpustný v tukoch – s tukom má lepšiu vstrebávateľnosť a využitie,
  • rybí tuk obsahuje navyše cenné omega-3 pre zdravé srdce, mozog a zrak. 

Máte obavy z rybej pachuti? Rybí tuk v kapsulách je v tomto ohľade absolútne bezproblémový. Želatínový obal bezpečne izoluje rybiu arómu vo vnútri a kapsula sa vďaka nemu dobre prehĺta. 

Vitamín D dobre zapite

Tu platí rovnaké pravidlo, ako pre všetky ostatné výživové doplnky. Nech už si vyberiete kapsuly, tablety či inú formu (nielen) vitamínu D, vždy ich dobre zapite veľkým pohárom čistej vody. 

TIP: Ak užívate tiež vápnik, doplňujte ho s vitamínom D v rovnaký čas. Tieto dve živiny krásne spolupracujú a podporia sa vo využití v organizme.
 

OmegaMarine PREMIUM balení

OmegaMarine PREMIUM

Najpredávanejšie omega v SR
Vyskúšajte ZADARMO*

* platíte iba poštovné a balné 1.95€


©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa...

Vyskúšajte OmegaMarine PREMIUM ZADARMO*

*platíte iba poštovné a balné 1,95 €

Načítavam formulár