Najlepší vitamín D na trhu je ten z rybieho tuku

A viete prečo? Pretože ide práve o ten tuk. Prečítajte si, z akého dôvodu hrá takú rolu zdroj, z ktorého pochádza najlepší vitamín D na trhu.

Najlepší vitamín D na trhu je ten z rybieho tuku

Čo všetko dokáže vitamín D?

Tých vlastností je veľa, spomenieme preto tie najdôležitejšie:

  • Podporuje imunitný systém.
  • Podieľa sa na kvalite kostnej hmoty.
  • Je dôležitý pre zdravé zuby.
  • Podieľa sa na vstrebávaní vápnika.

Zásadnou poznámkou je, že až 9 z 10 osôb trpí nedostatkom vitamínu D. Mali by sme ho preto doplňovať minimálne od jesene do jari, najlepšie ale po celý rok. 

Prečo máme nedostatok déčka?

Súvislostí je viac. Bohužiaľ sa naša krajina nachádza v oblasti, kde v priemere nemáme dostatok slnečného svitu. Je málo slnečných dní a slnko nesvieti dostatočne silným svitom. Aj keby tomu bolo inak, príliš by sa nezmenilo – kvôli riziku vzniku ochorenia kože rozhodne musíme používať opaľovacie krémy s ochranným faktorom. Bezpečie je v tomto ohľade prednejšie, pretože vitamín D je možné získať aj inak, zatiaľ čo choroby kože sú veľmi zákerné. 

Druhým faktorom je náš životný štýl – sme málo vonku. Opäť sa ale vraciame k tomu, že nám kvôli tomu chýba slnko, ktoré umožňuje tvorbu vitamínu D v našej pokožke.

K tomu všetkému jeme málo rýb

Prečo súvisí s vitamínom D slniečko, sme si už vysvetlili. Nezostáva nám teda nič iné, než získať vitamín D pomocou stravy. Aj tu ale zaostávame. Zdrojov vitamínu D nie je zase tak veľa. Najväčším sú ryby. Lenže ako národ zjeme v priemere tak málo rýb, že ich spotreba u nás patrí k tým najnižším v Európe. Je veľká škoda, že sa ochudobňujeme o taký hodnotný zdroj vitamínu D, ale aj omega-3 kyselín.

A prečo je teda najlepší vitamín D na trhu práve v rybom tuku? Zásadný je hlavne ten tuk. Vitamín D je totiž vitamín rozpustný v tukoch – aby sa v tele správne vstrebal a využil, potrebuje na to prítomnosť tukov. Nie je preto nič lepšie, než si zvoliť ako zdroj vitamínu D rybí tuk – nemusíte potom vôbec riešiť, či ho máte užívať pred jedlom, po jedle, ráno alebo večer. 

A ako bolo povedané – rybí tuk obsahuje aj veľa omega-3 mastných kyselín. Tie si organizmus sám vyrobiť nedokáže, a preto je závislý skutočne od toho, čo zjeme. Omega-3 sú potrebné pre zdravé srdce, mozog a zrak. Spoločne s déčkom tak nájdete v rybom tuku perfektného pomocníka aj na imunitu. 


OmegaMarine PREMIUM balení

OmegaMarine PREMIUM

Najpredávanejšie omega v SR
Vyskúšajte ZADARMO*

* platíte iba poštovné a balné 1.95€


©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa...